022017 7ec4a 

Klub Tradycji Szkoły

Uczestnicy zajęć poszerzają swoją wiedzę dotyczącą historii kraju oraz naszego regionu. 
Do stałych punktów działalności koła należy bliska współpraca z Muzeum Ziemi Garwolińskiej. Członkowie pomagają w przygotowaniu okresowych wystaw, a następnie zwiedzają ekspozycje, uczestniczą w wykładach oraz spotykają się z zaproszonymi gośćmi.
Corocznie w listopadzie koło proponuje uczniom naszej szkoły uczestnictwo w Rajdzie Kościuszkowskim. Jest to rajd pieszy w okolicach Maciejowic i utrwala pamięć historyczną z okresu walki o niepodległość.
Aktualnie członkowie grupy przygotowują się do obchodów dnia patrona naszej szkoły Stanisława Staszica. Gromadzą i opracowują materiały oraz przygotowują scenariusz uroczystości.
Dwa razy w miesiącu podczas spotkań w pracowni historii pod opieką p. Olgi Domańskiej trwają przygotowania do różnych konkursów, np. wiedzy o Józefie Piłsudskim czy Tadeuszu Kościuszce.
Klub w tym roku zdobył dla szkoły wyróżnienie w konkursie o Naczelniku Józefie Piłsudskim.

Free Joomla! template by L.THEME