Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Wzbici w radość odlecieli …

Jak co roku o tej porze, absolwenci otrzymali świadectwa i zakończyli naukę w szkołach technicznych. Można powiedzieć za J. Przybosiem, że drży powietrze po ich śmigłym zniku.

Niemal dwustu tegorocznych abiturientów w obecności gości zaproszonych, dyrekcji, nauczycieli, wychowawców oraz kolegów z klas młodszych otrzymało świadectwa ukończenia szkoły średniej. Prowadzący uroczystość, Monika Makulec i Jakub Krupa, podkreślali w imieniu absolwentów, że pobyt w Miętnem będą wspominać bardzo ciepło
i z wdzięcznością.  Podziękowali Gronu Pedagogicznemu, Dyrekcji i wszystkim pracownikom za serdeczną atmosferę. Mówili: przez te cztery lata czuliśmy się tak swojsko, tak bardzo u siebie.

Abiturienci w poczuciu obowiązku oraz szacunku dla chlubnych tradycji podziękowali za czteroletni zaszczyt reprezentowania sławnej Szkoły i powierzyli opiekę nad sztandarem uczniom klas pierwszych.

Dyrektor Szkoły p. Zdzisław Majewski pogratulował osiągnięć, życzył udanych egzaminów oraz szczęśliwych dalszych wyborów. Podkreślił, że chociaż pracuje w Miętnem od roku, to zdążył bardzo wielu spośród nich doskonale poznać, ponieważ swoją aktywnością wnosili niezwykle dużo do życia wspólnoty szkolnej.

W imieniu Starostwa Powiatowego życzenia dalszych sukcesów gronu pedagogicznemu i absolwentom życzył wicestarosta p. Stefan Gora. Wyróżnił nagrodą książkową absolwenta Technikum Pojazdów Samochodowych Przemysława Krogulca. Przemek był tegorocznym stypendystą Starosty Powiatu Garwolińskiego i otrzymał świadectwo z wyróżnieniem.

Najlepsi absolwenci otrzymali z rąk dyrektora p. Zdzisława Majewskiego nagrody książkowe i dyplomy. Nagrodzono także najlepszych sportowców oraz uczestników konkursów i olimpiad. Gorące podziękowanie otrzymali również wykonawcy programów artystycznych. Dla najbardziej zasłużonych nagrody rzeczowe ufundowała firma Lechpol.

Wychowawcy klas maturalnych:

• Technikum Architektury Krajobrazu – p. Maria Kocon
  • Technikum Agrobiznesu – p. Wiktoria Sieradzka
  • Technikum Ekonomiczne – p. Dariusz Szuwara
  • Technikum Hotelarskie /a/ – p. Katarzyna Błażejczyk
  • Technikum Hotelarskie /b/ - p. E. Wiśnicka
  • Technikum Mechanizacji Rolnictwa – p. Andrzej Kocon
  • Technikum Pojazdów Samochodowych – p. Jerzy Rusak
  • Technikum Żywienia – p. Agnieszka Wiórkowska

Jerzy Rusak

{rokbox size=|fullscreen|rokbox album=|myalbum|}images/zakonczenie_r.szk/*{/rokbox}