Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Byliśmy na uroczystościach w SGGW

Byliśmy na uroczystościach w SGGW

8 maja 2013 roku Stowarzyszenie Wychowanków Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, chcąc utrzymać tradycję spotkań pod Głazem poświęconym pamięci ks. Stanisława Staszica, jak co roku, zorganizowało uroczystość poświęconą jego osobie.

Z uwagi na współpracę Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem z SGGW tego dnia nie mogło zabraknąć na spotkaniu przedstawicieli młodzieży naszej szkoły. Udział w nim wzięły także Władze Uczelni, Pracownicy i Studenci, członkowie Stowarzyszenia Wychowanków SGGW  oraz przedstawiciele szkół staszicowskich.

Nasza obecność przy Głazie dała świadectwo, że pamiętamy o dokonaniach Wielkiego Polaka, Patrioty i Naukowca i że jego nauki i troska o Polskę nie są nam obce. W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy I Technikum Spedycyjnego, I i II Technikum Architektury Krajobrazu,I Technikum Ogrodniczego.

Po oficjalnych uroczystościach zwiedzaliśmy Muzeum Uczelniane. Niezwykle miłym gestem ze strony organizatorów było zaproszenie nas na wspólny poczęstunek, podczas którego wychowankowie SGGW podzielili się z nami swoimi wspomnieniami – za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.

{rokbox size=|fullscreen|rokbox album=|myalbum|}images/SGGW/*{/rokbox}