Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - OGÓLNOPOLSKA NOC PROFILAKTYKI - 22-23 CZERWCA 2013

Ogólnopolska Noc Profilaktyki

RYTM Wolnych Serc

W dniu 22-23.06.2013 w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem odbyła się Ogólnopolska Noc Profilaktyki.

Akcja pod patronatem Komendy Głównej Policji miała na celu zjednoczenie zarówno małych społeczności jak i całego kraju w trosce o to, by narkotyki, przemoc i alkohol nie odbierały młodym ludziom radości życia.

W tym dniu młodzież naszej szkoły w sposób szczególny propagowała zachowania profilaktyczne związanych ze zdrowiem, poszanowaniem ludzkiej godności, przyjaźnią, troską o siebie nawzajem. Starała się przypomnieć nam wszystkim – tym mniejszym i większym członkom naszej społeczności, że im bliżej jesteśmy ze sobą codziennie, tym większą mamy szansę na to, by żyć godnie i radośnie.

Podczas obchodów Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki uczniowie szkoły rozpropagowali materiały informacyjne w Miętnem oraz w całej szkole. Wzięli udział w spotkaniu z Panią Danutą Kalinowską z Komendy Policji w Garwolinie na temat profilaktyki zagrożeń związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych oraz obejrzeli film profilaktyczny pt: „Więzienie- stracony czas”. Spotkali się również z panią kosmetyczką Moniką Piskorz, która pokazała w jaki sposób prawidłowo powinniśmy dbać o swoją skórę codziennie, aby czuć się młodo i zdrowo. Całość akcji zakończyła się spektaklem teatralnym pt: „21 i pół sposobu na lepsze życie” zorganizowanym przez Panią Annę Żochowską w Garwolińskim Ośrodku Kultury.

Akcję prowadziły: Katarzyna Piesio, Katarzyna Rudnik, Marzena Kaczmarczyk

{rokbox size=|rokbox album=|myalbum|}images/aktualnosci/22_23_06_13/*{/rokbox}