Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Polała się krew

2 października 2013 polała się krew

Pierwsza w tym roku szkolnym akcja krwiodawstwa cieszyła się niemałym zainteresowaniem. Do rejestracji zgłosiło się 60 osób. Po weryfikacji lekarskiej krew oddało 53 uczniów i 2 nauczycieli. Łącznie zebraliśmy 24,750 litrów krwi.

Już w kwietniu 2013 roku zamówiliśmy ambulans stacji krwiodawstwa na dzisiejszą akcję. Wszystko było zaplanowane i dopięte na ostatni guzik.

A tymczasem o 7 rano zadzwonił telefon... Dostaliśmy informację, że ambulans popsuł się w drodze do Miętnego. Akcja nie doszłaby do skutku gdyby nie fakt, że jesteśmy „stałymi klientami” wspomagającymi banki krwi. Zapadła szybka decyzja o organizacji akcji w szkole. Obiekty sportowe błyskawicznie przemieniły się w stację poboru krwi.

Wśród krwiodawców naliczyliśmy aż 28 „debiutantów”. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie. Następna zorganizowana akcja krwiodawstwa planowana jest w styczniu 2014r.

Katarzyna Piesio

Katarzyna Siurmicka