Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - SZKOLNY DZIEŃ EDUKACJI

SZKOLNY DZIEŃ EDUKACJI W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZYCH MIĘTNE `15 października 2013r.

Z dystansem do siebie …

„Uczmy się dystansu do siebie” – pod takim hasłem w ZSR w Miętnem przebiegła uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Było to wydarzenie z wielu powodów szczególne. Wzięli w nim udział znamienici goście: posłowie na Sejm RP Stanisława Prządka i Grzegorz Woźniak oraz Starosta Garwoliński Marek Chciałowski, którzy w swoich wystąpieniach mówili o wyjątkowości miętnieńskiej placówki.

Konferansjerzy określili swoich nauczycieli jako ludzi idei oraz wielkiego serca, którzy wiele działań podejmują bezinteresownie. Przypomnieli też znaną myśl z „Traktatu moralnego”: „Co zdążysz zrobić, to zostanie”.

Dyrektor Szkoły Zdzisław Majewski, nawiązując do słów Czesława Miłosza, podkreślił, że pierwszy rok spędzony w Miętnem był dla niego rokiem nieustannych odkryć, przełamywania stereotypów i powodów do satysfakcji. Przypomniał liczne sukcesy, np.: laureatów olimpiad, wyższe niż przed rokiem wyniki na egzaminach maturalnych i dyplomowych, wzorową organizację Dożynek Wojewódzkich, Dni Otwarte, widowisko na Golgocie w Garwolinie. Podziękował wszystkim pracownikom, a tym, którzy wykazali najwięcej zaangażowania i kreatywności, wręczył nagrody.

Zaskoczeniem powszechnym był program artystyczny. Nieoczekiwanie rozpoczął go „Balladą doświadczonego belfra” w brawurowym wykonaniu dyrektor Zdzisław Majewski. W kolejnych punktach kabaretową formę podtrzymali nauczyciele, którzy zaprezentowali humorystyczny program na zaskakująco wysokim poziomie. Skecze, monologi i piosenki dotyczyły wyłącznie życia szkolnego. Oczywiście, widowni najbardziej podobały się liczne aluzje do sytuacji znanych ze szkolnego korytarza. Nauczyciele nie bali się przerysowań

w geście, kostiumie i interpretacji. Pokazali, że mają aktorski talent, potrafią się wspaniale bawić i mają poczucie humoru. Pani dyrektor Lilla Nawrocka, prowadząc konferansjerkę, zwróciła się do uczniów ze słowami: „Chcieliśmy Wam pokazać, że mamy dystans do siebie i chcemy się go ciągle uczyć”.  Poszczególne występy przyjmowano owacyjnie, a na spontaniczne pytanie dyrektora: „W której szkole jest najlepsza atmosfera?” – widownia jednym głosem odkrzyknęła: „W Miętnem!!!”. Posłowie reagowali żywiołowo, bawiąc się do łez, a pan Grzegorz Woźniak na bieżąco publikował zdjęcia na facebooku.

Jerzy Rusak

{rokbox size=|fullscreen|rokbox album=|myalbum|}images/dzedukacji/*{/rokbox}