Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - DZIEŃ PAPIESKI

„Jan Paweł II – Papież Dialogu”

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie  przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

Dnia 21 października 2013 roku obchodziliśmy w naszej szkole XIII Dzień Papieski. Jan Paweł II – Najwyższy Pasterz Kościoła, niekwestionowany autorytet moralny, intelektualista, poeta, „Pielgrzym Pokoju i Nadziei”. Dziś już Go tu z nami nie ma, nie ma Ciałem, zaś słowem jest w sercach każdego z Nas.(…) Swą osobą i słowem zmienił świat. Dokonał tego nie siłą miecza, armat, ale siłą słowa, które dotarło do wielu milionów ludzi na całym świecie tymi słowami uczniowie klas pierwszych rozpoczęli akademię.

Owa uroczystośćdedykowana była największemu autorytetowi moralnemu współczesnego świata, Janowi Pawłowi II, zaś wyrazem  naszej wdzięczności – pamiętać
w formie montażu słowno – muzycznego. Ta pamięć wyrażała się we wzruszeniu,
w przywoływaniu poezji, pism i kazań, które nam pozostawił. Pożytki płynące z czytania
i słuchania: wyznań, świadectw, dramatów, kazań, przemówień, rozmów, wspomnień czy refleksji Ojca Świętego są niepodważalne i drogocenne. Pomagają lepiej żyć współczesnemu człowiekowi, wzbogacają go duchowo, wywołują ruch jego myśli i wymianę poglądów. Mają tę siłę, która porusza serca, skłania do refleksji, uczula na piękno języka poezji.

Obecni na akademii: dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie z klas pierwszych
i drugich  z zaciekawieniem i w skupieniu słuchali montażu słowno – muzycznego oraz śpiewali znane im pieśni tj. „Moje miasto Wadowice” „Twa miłość”, czy „Barkę”.

Uroczystości towarzyszył podniosły nastrój, zasłuchanie i wzruszenie.

Podkreśleniem rangi uroczystości była obecność zaproszonych gości: proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie ks. Prałata Ryszarda Andruszczaka, proboszcza parafii rzymskokatolickiej p.w. Błogosławionego Jana Pawła II w Sulbinach – ks. Andrzeja Lemieszka, proboszcza parafii Podwyższenie Świętego Krzyża w Miętnem – ks. Jerzego Janowskiego oraz proboszcza parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie – ks. Kanonika Stanisława Małka.

Po prezentacji programu głos zabrał dyrektor szkoły Zdzisław Majewski oraz zaproszeni goście. Wszyscy w swoim wystąpienia wyrazili słowa podziwu i uznania dla uczniów i organizatorów akademii, którzy włożyli dużo wysiłku, pracy i serca, aby przygotować tak piękną akademię, a ponadto wyrazili własne przeżycia związane z osobą Ojca Świętego.

Katarzyna Błażejczyk

{rokbox size=|fullscreen|rokbox album=|myalbum|}images/dzienpapieski/*{/rokbox}