Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Konkurs wiedzy o HIV

Powiatowy konkurs wiedzy o tematyce HIV/AIDS

W dniu 25.10.2013 r. młodzież z naszej szkoły wzięła udział Powiatowym konkursie wiedzy o tematyce HIV/AIDS pod nazwą „HIV – bać się, czy nie”.

W konkursie wystartowało 79 osób z powiatu garwolińskiego, w tym uczniowie z naszej szkoły – Anna Lidzbarska kl. III TŻ, Damian Górski kl. III TŻ, Aneta Łuczyńska kl. II TŻ oraz Karolina Smyczka kl. III TK.

III miejsce w powiecie zdobyła uczennica naszej szkoły Anna Lidzbarska, z klasy III Technikum Żywienia.Uczniów do konkursu wiedzy o HIV/AIDS przygotowywała pani Katarzyna Rudnik, psycholog szkolny.

Podczas Powiatowego Dnia Profilaktyki pod hasłem „Narkotyk śmierci dotyk” młodzież obejrzała również kilka przedstawień teatralnych o charakterze profilaktycznym oraz główny występ grupy teatralnej „ Rękawiczka”,której opiekunem i mózgiem jest pani Anna Żochowska.

W ramach cyklu zajęć związanych z tematyką uzależnień planowane są w naszej szkole również warsztaty dla rodziców na temat: „ Rola rodziny w zapobieganiu narkomanii  i innych patologii”. Zajęcia te zaplanowane są na grudzień bieżącego roku szkolnego.

{rokbox size=|fullscreen|rokbox album=|myalbum|}images/hiv/*{/rokbox}