Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - WIWAT TECHNIKUM W MIĘTNEM!!!

Najlepsze szkoły powiatu w rankingu „Perspektyw”

Na łamach magazynu edukacyjnego „Perspektywy” po raz 16. opublikowano ranking szkół ponadgimnazjalnych na 2014 rok.

Jego misją jest dostarczenie informacji uczniom najstarszych klas gimnazjów, którzy w czerwcu będą musieli podjąć decyzję i wybrać odpowiednią dla siebie placówkę ponadgimnazjalną.

W ogólnopolskim zestawieniu techników 127. miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie.
W rankingu według zawodu technik geodeta szkoła zajęła 8. miejsce w Polsce.
W województwie mazowieckim technikum znajduje się na 10. miejscu, a w rankingu maturalnym techników – 179. W rankingu oceniającym egzaminy zawodowe żelechowskie technikum jest na 115. miejscu.

Na 26. miejscu w rankingu techników z województwa mazowieckiego znajdziemy technikum przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, a na 67. miejscu technikum przy Zespole Szkół Rolniczych im. Stanisława Staszica w Miętnem, które uplasowało się na najwyższej, pierwszej lokacie w ogólnopolskim zestawieniu szkół, które kształcą w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa.

Kryteria Rankingu Techników 2014: sukcesy w olimpiadach 20%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 25%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.

GRATULACJE !!!