Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Kolejna akcja krwiodawstwa

Kolejna akcja i kolejny rekord!!!

Kolejna akcja krwiodawstwa i kolejny rekord szkoły. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa gościł w Miętnem 29.01.2014 roku. Mimo mroźnej pogody chętnych do podzielenia się krwią było dużo. Zgłosiło się ponad 100 osób. Jednak zima zrobiła swoje i wielu ochotników nie mogło oddać krwi. Po weryfikacji lekarskiej została pokaźna grupa 81 osób. Niektórzy musieli czekać kilka godzin na swoją kolej. Wolontariusze ratowali się przed zimnem ciepłą herbatką i dobrym słowem. Wsparcia wymagali szczególnie „nowi”. Tym razem 28 osób „debiutowało” w roli krwiodawcy. Cieszymy się, że idea krwiodawstwa jest tak popularna w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem.

Tylko w tej akcji uczniowie, nauczyciele, pracownicy i absolwenci szkoły oddali 36,450 litrów krwi. Zaplanowana jest już następna szkolna akcja krwiodawstwa. Ambulans przyjedzie do Miętnego 2 kwietnia 2014r.

Pedagog Szkolny

Katarzyna Piesio