Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/server835645/ftp/migracja/zsrmietne.cal24.pl/public_html/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 90
Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Komputer w Gastronomii

Ułatwienia dostępu

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem

Miętne, ul. Główna 49, 08-400 Garwolin    25 682-30-88   zsmietne@mietne.edu.pl    BIP  

 

PROGRAMY KOMPUTEROWE W GASTRONOMII

– WARSZTATY w ZSR w MIĘTNEM

W dniach 17 -19 lutego 2014 roku w ZSR CKP i CKU w Miętnem odbyły się warsztaty szkoleniowe „Wykorzystanie programów komputerowych w gastronomii” zorganizowane przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie.

W warsztatach, obok nauczycieli z całej Polski udział wzięło 6 nauczycieli przedmiotów zawodowych uczący w Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz w Technikum Hotelarstwa w Miętnem.

Z dorobkiem dydaktycznym i wychowawczym, sposobem promocji szkoły w środowisku lokalnym oraz z wyposażeniem bazy do kształcenia praktycznego zapoznał goszczących nauczycieli dyrektor Zdzisław Majewski.

Podczas warsztatów uczestnicy poznali bazę danych i możliwości programów Dietetyk 2 i Dieta 5 Prezentację programów i ćwiczenia z ich wykorzystaniem prowadziły: mgr inż. Agnieszka Sulich i mgr inż. Karolina Gajda z SGGW w Warszawie.

Kolejnym etapem warsztatów było praktyczne poznanie możliwości programów komputerowych stosowanych w zarządzaniu gastronomią i hotelami.

Program S4H prezentowali: Przemysław Niewiarowski i Piotr Burek – Błaszczak, specjaliści systemów HoReCa – S4H Sp. z o. o, program X2 zaprezentował Michał Niezgoda z firmy TENEG Sp z o. o a program Gastro i Chart - Daniel Dmytrowski i Jaromir Charliński z firmy Softach Sp. z o. o.

Uzupełnieniem warsztatów było poznanie systemów informatycznych wykorzystywanych w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Garwolinie oraz w Hotelu Sulbin.

Mgr inż. Sabina Benicka, nauczycielka ZSR CKP i CKU w Miętnem przedstawiła wykład: „Uwarunkowania dotychczasowych i nowych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe” w którym dokonała analizy podstawy programowej, porównania wymagań egzaminacyjnych, elementów procedur przeprowadzania egzaminu, struktury, formy i czasu egzaminu pisemnego i praktycznego w kwalifikacji T.6 i T.15.oraz przedstawiła przykład oceny egzaminu praktycznego w kwalifikacji T.6.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się kulinarne czary czyli pokaz kuchni molekularnej w wykonaniu Marka Rybackiego – v-ce Prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Kucharzy Euro – Toqes Polska. Uczestnicy pokazu mogli poznać smak, zapach i strukturę m.in. schabu, kalafiora czy gruszek zapakowanych próżniowo i gotowanych jednocześnie w cyrkulatorze termicznym, w temperaturze 65˚C.

Inną zaprezentowaną ciekawostką kuchni molekularnej były bezy z bitej śmietany, chipsy miętowe zamrożone ciekłym azotem, które podczas degustacji dawały zabawny „efekt smoka” spowodowany azotową parą uchodzącą nosem.

 {rokbox size=|fullscreen|rokbox album=|myalbum|}images/21_02/*{/rokbox} 

 

 

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.