Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - DNI OTWARTE

DNI OTWARTE z Wydziałem Przyrodniczym w Siedlcach

Dnia 6 marca uczniowie klasy IITK/TO oraz młodzież uczęszczająca na kółko ekologiczne była na wycieczce programowej w Siedlcach na Dniach Otwartych z Wydziałem Przyrodniczym.

Mieliśmy okazję zapoznać się z ofertą dydaktyczną na rok 2014/2015. Zwiedziliśmy m.in. pracownię kultur  in vitro,   dowiedzieliśmy się dlaczego rośliny świecą.  Zapoznaliśmy się także z organizmami wskaźnikowymi i potrafimy powiedzieć jakie porosty określają stan zanieczyszczenia powietrza.

Poznaliśmy także tajniki życia i zwyczaje pająków. Dzięki wyjazdowi wielu
uczniów wzięło pod uwagę możliwość dalszego kształcenia na siedleckiej uczelni.

{rokbox size=|fullscreen|rokbox album=|myalbum|}images/03_14/*{/rokbox}

Hanna Pyza