Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2014

Nieapomniane młodzieńcze lata!

Szkolne wspomnienia niezapomniane!

Na ciężkich drogach chmurnego świata

Wyście jak balsam na krwawą ranę!

A.  Oppman

W piątek 25 kwietnia pożegnaliśmy tegorocznych abiturientów naszej Szkoły. Uroczystość przygotowali wspólnie uczniowie klas czwartych i trzecich wraz ze swoimi wychowawcami.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Sekretarz Powiatu Garwolińskiego Pan Jerzy Piesio,  księża parafii

w Miętnem – Jerzy Janowski i Ireneusz Juśkiewicz, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Halina Stasiak oraz rodzice czwartoklasistów.

Dla uczniów klas czwartych dzień był wyjątkowy, a uczucia – sprzeczne. Z jednej strony euforia, bo udało się z sukcesem przejść szkolną drogę; z drugiej nostalgia i smutek – bo „nic dwa razy się nie zdarza” i do Szkoły w Miętnem nie uda się już powrócić w charakterze uczniów. Cztery lata minęły szybko, a wraz z nimi tyle doświadczeń…

Czwartoklasiści dziękowali wszystkim nauczycielom Szkoły w Miętnem, a przede wszystkim swoim wychowawcom „za trud włożony w kształtowanie naszych młodych osobowości, za zaangażowanie

i poświęcenie, za kształtowanie w nas postaw etycznych i uczenie właściwych relacji międzyludzkich, za wiedzę merytoryczną i praktyczną.”

Uroczysty i wzruszający był moment przekazania sztandaru uczniom klas pierwszych – tym, którzy dopiero zaczęli swoją przygodę ze Szkołą w Miętnem. Sztandar jest nie tylko symbolem naszej Szkoły, ale też postawy obywatelskiej, którą ta Szkoła kształtuje.

Dyrektor Szkoły Pan Zdzisław Majewski wręczył świadectwa i upominki najlepszym uczniom klas czwartych, tym którzy osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych, reprezentowali Szkołę

w zawodach sportowych, osiągnęli wzorową frekwencję. Pan Dyrektor życzył maturzystom sukcesów w dorosłym życiu, które czeka na nich za murami Szkoły oraz odpowiedzialnych i mądrych decyzji. Wyraził też przekonanie, że wychodzą w świat wyposażeni w rzetelną wiedzę, ze Szkoły, z której powinni być dumni, bo jest to Szkoła z ogromnymi tradycjami, która tworzyła historię i nadal będzie ją tworzyć.

Również uczniowie klas trzecich pożegnali swoich odchodzących kolegów, dziękując za wspólnie spędzony czas, życząc pomyślności na egzaminach i obiecując, że „pozostaniecie w naszej pamięci, a drzwi naszej Szkoły będą dla was zawsze otwarte.”

Drodzy maturzyści – TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI!

{rokbox size=|fullscreen|rokbox album=|myalbum|}images/maturzysci_2014/*{/rokbox}