Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Na praktykach w Dolnej Saksonii

Podobnie jak w latach ubiegłych chętni uczniowie z naszej szkoły spędzili trzy miesiące na praktykach rolniczych w Dolnej Saksonii.

Organizatorem praktyk było Towarzystwo Umiejętności Rolniczych  w Poznaniu, które współpracuje z Niemieckim Ośrodkiem szkoleniowym Deula w Nienburgu oraz z Dolnosaksońską Izbą Rolniczą w Hanowerze.

Zagraniczny staż rozpoczęły 5-dniowe szkolenia w ośrodku kształcenia Deula. Praktykanci brali udział w konwersatoriach, zapoznali się z niemieckim słownictwem fachowym i przepisami BHP oraz uczestniczyli w zajęciach praktycznych, ćwicząc obsługę maszyn rolniczych. Kolejne tygodnie spędzili w gospodarstwach. Podczas pracy uczniowie poznali nowoczesne technologie produkcji i zupełnie inne niż w kraju podejście do pracy w rolnictwie.

Ich zdaniem zagraniczny staż umożliwił im także podszkolenie języka oraz poznanie zwyczajów kulturowych w Niemczech. Nasi koledzy brali udział w dożynkach, festynach i innych imprezach lokalnych. Praktyki zorganizowane otworzyły im również drzwi do pracy w Niemczech.

{rokbox size=|fullscreen|rokbox album=|myalbum|}images/saksonia/*{/rokbox}