Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

Jak żyć i jeść aby przechytrzyć raka? - Warsztaty Profilaktyczne

W dniu 21.11.2014 roku w Zespole Szkół Rolniczych CKU i CKP w Miętnem odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki onkologicznej.  Młodzież naszej szkoły miała możliwość spotkania  i rozmowy z koordynatorkami z Centrum Onkologii w Warszawie.

Na warsztatach poruszono problem zachorowań na raka szyjki macicy, raka piersi oraz badań genetycznych w kierunku nosicielstwa zmutowanego genu BRCA1, który jest jednym
z czynników ryzyka zachorowań na raka.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się również czym jest wirus HPV i dlaczego może on doprowadzić do zachorowania oraz jaki związek z ryzykiem chorób nowotworowych ma otyłość, paleniem tytoniu (czynne i bierne), promieniowanie słoneczne, alkoholizm, brak aktywności ruchowej.

W zajęciach brali uczniowie wszystkich klas IV oraz klasa III  zasadnicza zawodowa.Łączna ilość uczniów 150. Po prelekcji  uczniowie otrzymali broszury, ulotki profilaktyczne: ”Kodeks zdrowego życia”, „Jak żyć i jeść, aby przechytrzyć raka?”, „Badam się, więc mam pewność”.

Opiekunowie warsztatów: Katarzyna Siurmicka i Katarzyna Rudnik.

{rokbox size=|fullscreen|rokbox album=|myalbum|}images/warsztatyprof/*{/rokbox}