Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - STUDNIÓWKA 2015

STUDNIÓWKA 2015

Zabawa do białego rana, roztańczone, roześmiane pary, piękne stroje, suto zastawione stoły i niezapomniane chwile… marzenia o tej cudownej nocy stały się w końcu rzeczywistością. 24 stycznia 2015r. młodzież klas maturalnych miała okazję, by na chwilę odłożyć na bok wszelkie troski i zmartwienia,i spotkać się na balu studniówkowym w Nowym Pilczynie.

Oprócz Dyrekcji i nauczycieli maturzystów zaszczycili swoją obecnością: Poseł na Sejm RP Stanisława Prządka, Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak z małżonką, Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski oraz wikariusz parafii w Miętnem ks. Kamil Duszek.
Prowadzący uroczystość uczniowie klasy IV TŻ Jan Gora i Aneta Trzpil serdecznie przywitali wszystkich gości obecnych na balu i podziękowali w imieniu młodzieży klas maturalnych: Dyrekcji, Nauczycielom, Wychowawcom i Rodzicom za możliwość edukacji, opiekę, troskę i wsparcie w trudnych chwilach. Do podziękowań uczniów dla Dyrekcji i Nauczycieli przyłączyła się również Pani Katarzyna Szrek, przewodnicząca komitetu organizacyjnego tegorocznej studniówki, po czym wychowawcy otrzymali z rąk młodzieży kwiaty jako symbol wdzięczności.

„Wszystko ma swój czas
I każde dzieło ma swój czas pod niebem.
Jest czas śmiechu (...) i czas tańca…”
(Kohelet)

Dlatego, by tradycji stało się zadość, Pan Dyrektor Zdzisław Majewski, powtarzając za wieszczem: "Poloneza czas zacząć", rozpoczął studniówkową zabawę. Wspaniała atmosfera, świetna oprawa muzyczna i talenty taneczne biesiadników sprawiły, że szaleństwo studniówkowej nocy na zawsze pozostanie w pamięci:

„Bo coś w szaleństwach jest z młodości
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości
I rozumniejsze od rozumu.”

Polonez:

{rokbox size=|fullscreen|rokbox album=|myalbum|}images/studniowka2015/*{/rokbox}