Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - XXXIX OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ CKP i CKU im. Stanisława Staszica w Miętnem
LAUREATAMI XXXIX  OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju. Celem konkursu wiedzy jest przede wszystkim rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem oraz popularyzacja i pogłębienie wiedzy rolniczej, a także umożliwienie najlepszym kontynuowania nauki na wyższej uczelni.

Warto podkreślić, że laureaci eliminacji centralnych zyskują możliwość studiowania na wielu prestiżowych uczelniach rolniczych w kraju. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Do etapu centralnego XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych  zakwalifikowanych  zostało 223 uczestników.

Eliminacje  zostały przeprowadzone w dniach 29-30 maja 2015 roku przy Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie

Zespół Szkół CKP i CKU im. St. Staszica  w Miętnem reprezentowali:

Blok – Mechanizacja rolnictwa     –     Łukasz Mikulski, Szymon Baran

Blok – Żywienie człowieka           –     Damian Górski, Martyna Chmielak

Blok – Ogrodnictwo                     –     Łukasz Widłak

Blok – Architektura krajobrazu    –     Aleksandra Szeląg

Laureatem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych  w 2015 roku zostali:

1. Szymon Baran  – zajmując 7 miejsce w bloku mechanizacji rolnictwa
    i otrzymał stypendium z BGŻ BNP z programu AGROTALENT
  2. Damian Górski – zajmując 13 miejsce w bloku żywienie człowieka
  3. Łukasz Widłak – zajmując  6 miejsce w bloku ogrodnictwo i otrzymał stypendium
    z BGŻ BNP z programu AGROTALENT

Finalista Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych  w 2015 roku zostali:

1. Łukasz Mikulski
  2. Martyna Chmielak
  3. Aleksandra Szeląg

Ponadto Szymon Baran i Łukasz Widłak otrzymali roczną prenumeratę z Wydawnictwa Agro Polska.