Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - PRAKTYKI ZAGRANICZNE

PRAKTYKI ZAGRANICZNE

Już po raz szósty chętni uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w trzymiesięcznych praktykach zagranicznych w Dolnej Saksonii. Organizatorem praktyk jest Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu, współpracujące z Niemieckim Ośrodkiem Szkoleniowym DEULA w Nienburgu.

Uczniowie Technikum Mechanizacji Rolnictwa odbyli praktyki w nowoczesnych gospodarstwach rolnych, po wcześniejszym, kilkudniowym szkoleniu w Deuli. Szkolenie dotyczyło zajęć praktycznych i teoretycznych z zakresu nauki języka niemieckiego i obsługi maszyn rolniczych.

Podczas pobytu w Niemczech uczniowie mieli zapewnione noclegi i wyżywienie w domach gospodarzy niemieckich, byli ubezpieczeni i otrzymywali kieszonkowe.

Dzięki praktykom zagranicznym uczniowie mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności obsługi maszyn rolniczych według nowoczesnych standardów, zdobyli cenne doświadczenia związane z własnym kierunkiem i poznali organizację pracy w gospodarstwie niemieckim. Niezwykle ważne było również kształtowanie otwartości międzykulturowej oraz umiejętność adaptowania się do warunków życia i pracy w obcym kraju, z daleka od rodziny i bliskich.

Jako potwierdzenie zdobytych umiejętności uczestnicy praktyk otrzymują certyfikat Europass-Mobilnośc. Są również silniej zmotywowani do kontynuowania nauki i doskonalenia języka obcego, a nabyte doświadczenia mogą wykorzystać we własnych gospodarstwach.

{rokbox size=|fullscreen|rokbox album=|myalbum|}images/2015/10_2015/saksonia/*{/rokbox}