Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W MIĘTNEM 2015

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ W MIĘTNEM

Narody tracąc pamięć, tracą życie”  - pod takim hasłem 10 listopada 2015r. odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W tym dniu odbyło się również ślubowanie klas pierwszych ( 128 uczniów technikum i 35 szkoły zawodowej).
Obecność Sztandaru Szkoły, wspólne odśpiewanie hymnu narodowego oraz symboliczna biało-czerwona dekoracja stworzyły podniosły i narodowy charakter uroczystości.

Uczniowie mogli obejrzeć archiwalny film historyczny, wysłuchać montażu słowno-muzycznego pt. „Polsko Ty Nasza” w wykonaniu uczniów klas pierwszych.

Pan dyrektor Zdzisław Majewski zwrócił uwagę uczniów na współczesne rozumienie postawy patriotycznej, która realizuje się w codziennej pracy uczniowskiej w szkole i swoim środowisku. „Wolność nie jest dana raz na zawsze” – mówił, „ale trzeba o nią dbać godną postawą - ucznia i Polaka”

Na zakończenie wszyscy śpiewali pieśni niepodległościowe.

{rokbox size=|fullscreen|rokbox album=|myalbum|}images/2015/11_2015/11_11_2015/*{/rokbox}