Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - ZOSTAŃ DAWCĄ

II Dzień Dawcy Szpiku w Zespole Szkół w Miętnem

Drugi raz uczniowie Zespołu Szkół w Miętnem zorganizowali akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego.

„Już w ubiegłym roku myśleliśmy o  powtórzeniu Dnia Dawcy Szpiku w szkole. Jednak kolejną akcję planowaliśmy przeprowadzić dopiero po upływie dwóch lat, tak aby jak najwięcej uczniów uzyskało odpowiedni do rejestracji wiek” – mówi jedna z opiekunek akcji.

Tegoroczna rejestracja z założenia miała dotyczyć tylko naszych uczniów
i pracowników. Obowiązkowo uczniowie zostali zapoznani lub mieli przypomniane zasady rejestracji i procedurę pobierania komórek macierzystych i szpiku kostnego. Działania edukacyjne podkreślały potrzebę świadomości i odpowiedzialności w decyzji o rejestracji.

Rejestrację kandydatów prowadzili wolontariusze: Aneta Wieczorek 3TK, Ola Rękawek 3TH, Piotr Sulejczak 4TS, Patryk Kucharzewski 4TS i Damian Kondej 4TS.

W tym roku zarejestrowaliśmy 34 potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych. BRAWO!!!!! {rokbox size=|fullscreen|rokbox album=|myalbum|}images/2016/01_2016/dawcy/*.*{/rokbox}