Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - PODSUMOWANIE PROJEKTÓW UE 2016

Podsumowanie projektów europejskich i promocja powiatowych szkół ponadgimnazjalnych w Miętnem

W Zespole Szkół CKP i CKU im. Stanisława Staszica w Miętnem z inicjatywy Starosty Marka Chciałowskiego odbyło się podsumowanie zrealizowanych projektów finansowanych z Unii Europejskiej oraz przekazanie informacji na temat uczestnictwa szkół powiatowych w programie Erasmus+. W spotkaniu wzięli udział nie tylko przedstawiciele starostwa
i szkół ponadgimnazjalnych powiatu garwolińskiego, ale również dyrekcje i i przedstawiciele zaproszonych gimnazjów. Spotkanie to stało się pretekstem do wymiany informacji na temat ofert rekrutacyjnych na rok szkolny 2016/2017. Starosta w swym wystąpieniu podkreślał jak wielki potencjał edukacyjny posiadają powiatowe placówki oświatowe i jak bogata jest oferta kształcenia w tych placówkach. Potwierdziło się to w prezentacjach poszczególnych szkół przedstawionych przez „emisariuszy” chcących zainteresować odbiorców gimnazjów konkretnymi ofertami na rok szkolny 2016/2017. W prezentacjach znaczącym elementem stały się osiągnięcia edukacyjne i nie tylko danych szkół.

Po części informacyjno-prezentacyjnej uczestnicy spotkania mieli możliwość zwiedzenia nowych pracowni powstałych w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem. Były to: Pracownia Sprzedaży – Technik Handlowiec oraz KKZ, Pracownia Gastronomiczna - Technik Usług Gastronomicznych i Żywienia, Kucharz oraz KKZ, Pracownia Odnawialnych Źródeł Energii – Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej oraz KKZ. Pracownie te w dużym stopniu finansowane były z funduszy europejskich.

Spotkanie zakończyło się w zaimprowizowanej kawiarence przy nastrojowej muzyce i degustacją wypieków przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół w Miętnem. Na uwagę zasługuje aranżacja kawiarenki i wysoki poziom obsługi. Wszystkie te elementy były efektem procesu kształcenia na kierunkach realizowanych w Miętnem.

Należy zauważyć, iż inicjatywa Starosty Marka Chciałowskiego jest strzałem w przysłowiową dziesiątkę i rokuje zacieśnianiem współpracy pomiędzy gimnazjami a szkołami ponadgimnazjalnymi z terenu powiatu garwolińskiego.

{rokbox size=|fullscreen|rokbox album=|myalbum|}images/2016/03_2016/projeu_podsum/*.*{/rokbox}