Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - GOŚCIE Z UKRAINY

Goście z Ukrainy

W Zespole Szkół CKP i CKU im. Stanisława Staszica w Miętnem zagościli artyści z Ukrainy w ramach spotkań pod nazwą "Dajmy Dzieciom Uśmiech - Dla Ukrainy".

W tym roku zaprezentowała się utalentowana ukraińska grupa taneczna, którą tworzą między innymi wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy na Wołyniu. Uczniowie Zespołu Szkół
w Miętnem mieli okazję podziwiać tancerzy w 18. układach tanecznych nawiązujących do tańców ludowych, współczesnych i towarzyskich.
W pokazie nie zabrakło etiud tanecznych oraz inscenizacji bajek. Ogromną atrakcją, oprócz kunsztu młodych tancerzy były piękne kolorowe stroje dopasowane do każdego wyjścia na scenę. Stroje te szyte są i opracowywane we własnym zakresie przez tańczących artystów i ich opiekunów (choreografów i kostiumologów). Występy Teatru Tańca "Kwieciste Gwiazdy", bo tak po polsku nazywa się grupa, budzą zawsze wielkie emocje u zaproszonej publiczności. Gorące brawa towarzyszące zespołowi po każdym występie były świadectwem uznania i podziwu.

Dziękujemy serdecznie za występ.

{rokbox size=|fullscreen|rokbox album=|myalbum|}images/2016/03_2016/ukraina/*.*{/rokbox}