Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - NARODOWE CZYTANIE W MIĘTENM

NARODOWE CZYTANIE w MIĘTENM

02 września w „Zielonym Dworku” odbyło się spotkanie szkolnej społeczności z władzami powiatu przy lekturze „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza . Z inicjatywy prezydenta RP Bronisława Komorowskiego od 2012r. corocznie o tej porze organizuje się akcję Narodowego Czytania. Wspólna lektura arcydzieł polskiej literatury ma na celu dbałość o polszczyznę, popularyzację czytelnictwa oraz wzmacnianie tożsamości narodowej.

W roli gospodarzy wystąpiły: Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie. Dzieło Sienkiewicza czytali między innymi uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu garwolińskiego: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie, Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem, Zespołu Szkół im. Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie, a także przedstawiciele instytucji oraz władz powiatu.

Naszą Szkołę w tym roku reprezentowali:

• Krzysztof Krusiewicz (3TMR) – Narrator
  • Agata Nosowska (2TŻ) – Ligia
  • Przemysław Piłka (3TMR) – Ursus
  • Maciej Szopa (3TSU) – Winicjusz
  • Paulina Wawer (3TŻ) – Akte

Pod opieką p. Jerzego Rusaka przygotowali oni w formie udramatyzowanej fragment spotkania Winicjusza i Ligii podczas uczty na dworze Nerona.

{rokbox size=|fullscreen|rokbox album=|myalbum|}images/2016/09_2016/czytanie/*.*{/rokbox}