Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - DOJRZALE WKROCZYLI W DOROSŁOŚĆ

DOJRZALE WKROCZYLI W DOROSŁOŚĆ

W środę 26 października 2016 roku w Zespole Szkół CKP i CKU  w Miętnem gościliśmy pracowników stacji krwiodawstwa. Pod szkołę zajechał świetnie znany nam krwiobus i rozpoczęła się całodniowa akcja oddawania krwi. Wśród uczestników naliczyliśmy 64 uczniów. Jak przy każdej akcji wielu uczniów oddawało krew po raz pierwszy. Tym razem w grupie debiutantów znalazły się 23 osoby świętujące w ten sposób swoją pełnoletność.

Na koniec dnia mogliśmy już podsumować wyniki. Po weryfikacji lekarskiej zgodę na podzielenie się swoją krwią otrzymało 51 osób i oddali oni 22,95 litrów krwi.

W grupie osób spoza szkoły dostrzegliśmy naszych absolwentów i członków rodzin oraz znajomych naszych obecnych uczniów. Pozdrowienia dla wszystkich.

Kolejna szkolna akcja krwiodawstwa zaplanowana jest na 18 stycznia 2017 roku.

Dziękujemy i życzymy dużo zdrowia i wysokiej hemoglobiny !

{rokbox size=|fullscreen|rokbox album=|myalbum|}images/2016/11_2016/krew_11_2016/*.*{/rokbox}