Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - „Spotkania z muzyką” –cykl koncertów edukacyjnych Filharmonii Narodowej

DSC 0727 f7fe0

Od kilku lat w naszej szkole odbywają się koncerty Filharmonii Narodowej.

Spotkania odbywają się cyklicznie raz w miesiącu i uczestniczą w nich uczniowie klas pierwszych.
 „Spotkania z muzyką”  dla młodych melomanów są szansą na rozwijanie zainteresowań. Pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych poznawać jej gatunki i style, podpatrywać grę muzyków, a nawet ruchy tancerzy, w końcu doświadczać emocji jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.

To szczególnie ważne we współczesnym świecie, zdominowanym przez media i muzykę utrwaloną na nośnikach elektronicznych. W bieżącym roku sztukę wspólnego grania przybliżą nam dwa różne programy, których bohaterami są kwartet smyczkowy i trio fortepianowe. Przed publicznością w repertuarze prezentują się soliści  - śpiewacy i instrumentaliści.
Tematyka koncertów edukacyjnych dla młodzieży jest bardzo różnorodna, artystyczne wędrówki po różnych kontynentach zakończą się w czerwcu, gdzie wokaliści przypomną twórczość Agnieszki Osieckiej.