Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Szkolenie Bezpiecznego Stosowania Środków Ochrony Roślin w Miętnem

DSC 0061 c5916

W środę 1 marca 2017 roku młodzież z klas I-IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa, miała przyjemność uczestniczyć w szkoleniu dotyczącym Bezpiecznego Stosowania Środków Ochrony Roślin.  Organizatorem szkolenia było Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin, zrzeszające największych na rynku producentów, jak chociażby Bayer CropScience, BASF Polska czy Syngenta Polska.  Szkolenie poprowadził dr Jakub Garnis, doktor nauk rolniczych specjalizujący się w zagadnieniu ochrony roślin.

W czasie 90 minutowego spotkania z młodzieżą, mówił on o podrabianych środkach ochrony roślin i ryzku związanym z ich stosowaniem, o systemie zbiórki opakowań PSOR czy o zasadach bezpiecznego prowadzenia oprysków. W ramach spotkania odbyła się także prezentacja kompletnego i prawidłowo założonego stroju, który zapewnia bezpieczeństwo operatorowi śor. Młodzież miała szansę wykazać się wiedzą i zaangażowaniem w czasie oceny stanowisk i nawyków przedstawionych na zdjęciach rolników oraz rozwiązując krzyżówkę na koniec spotkania. Na najbardziej aktywnych  uczestników, którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi na pytania, czekały drobne upominki i gadżety od organizatorów.