Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Dni Otwarte z Wydziałem Przyrodniczym w Siedlcach

IMG 1347 fceab

Dnia 9 marca 2017 r uczniowie klas IV TK/TU i IIITU były na wycieczce w Siedlcach na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym , który organizował  Dni Otwarte z Wydziałem Przyrodniczym. Celem było zapoznanie młodzieży  z kryteriami rekrutacji, a także z różnymi panelami edukacyjnymi. Młodzież uczestniczyła w warsztatach dotyczących oznaczania witaminy C, żywych kultur in vitro czy też zapoznała się ze zwyczajami pszczół oraz animacjami w turystyce i rekreacji. Dowiedzieliśmy się także co można odczytać z muszli mięczaka i co mamy zapisane w chromosomach. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się pod pomnikiem upamiętniającym zwycięstwo Polaków nad rosyjską kawalerią. Nauczyciel historii, Pan Andrzej Wasilewski, opowiedział historię Bitwy  pod Stoczkiem Łukowskim rozegranej 14 lutego 1831 roku między samodzielnym korpusem pod dowództwem Józefa Dwernickiego a częścią (2 pułki) rosyjskiej dywizji strzelców konnych Fiodora Geismara.