Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Wizyta Włoszek w naszej szkole

DSC 0429 c6f59

Przez dwa dni w szkole gościliśmy dwie uczennice z Włoch, które mają polskie korzenie. Do naszej szkoły zaprosił je jeden z uczniów– Jakub Nowak, prywatnie ich brat cioteczny. Pobyt Elizy i Antonelli w Polsce był pełen wrażeń. Dziewczęta były zachwycone polską szkołą, rówieśnikami w szkole i wszystkim, co polskie.
Włoszki odwiedziły również bibliotekę szkolną. Urzekła ich ilość książek, jakimi dysponuje nasza biblioteka i liczba nowo zakupionych pozycji. Na półkach dziewczęta odnalazły bestsellery książkowe, które cieszą się popularnością nie tylko w Polsce, lecz także we Włoszech.

Eliza i Antonella podzieliły się także swoimi umiejętnościami kulinarnymi z klasą 3 TŻ. Przyrządziły tradycyjne włoskie potrawy z makaronem w roli głównej: Spaghetti alla carbonara, bruschettę i spaghetti aglio olio e peperoncino. Pobyt dziewcząt w Polsce był dla nich nowym doświadczeniem, a nasza młodzież miała okazję poznać włoską kulturę i zwyczaje oraz porównać polską i włoską szkołę.