Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Dzień Edukacji Narodowej

DSC 0343"Nauczyciel...to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarować to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?" (D. Beisse)

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem nauczycieli i pracowników szkoły, jest okazją  do podziękowania za pracę, która jest powołaniem i misją.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali na tę okoliczność koncert życzeń: słowa wdzięczności przeplatały się z piosenkami, żartami, tańcem, pokazami gimnastyki. Gromkie owacje zebrali uczniowie Jakub Smolarczyk i Czarek Matyka, którzy odważyli się poprosić do tańca Panią Dyrektor Lillę Nawrocką i Wicedyrektor Hannę Pyzę. Przedstawienie było wyjątkowo barwne, dynamiczne         i pogodne. Każdy z nauczycieli otrzymał imienne podziękowanie: dla Pani Beni od geografii była piosenka „Jesteś szalona”, dla polonistów – Pana Jurka, Pani Wiktorii, Agnieszki, Oli – bukiet suchych liści (jako ćwiczenie z wyobraźni), dla Pań sekretarek – Marty i Kingi – słowa uznania za to, że pracują szybko i skutecznie… Panie od języków obcych: Ania, Kinga, Marzena, Olga, Iza, Grażyna usłyszały życzenia po angielsku, niemiecku i rosyjsku… Ciepło i rodzinnie zrobiło się na auli gdy uczniowie odśpiewali donośne 100 LAT!

W części oficjalnej spotkania wystąpiła Pani Dyrektor Lilla Nawrocka, która wyraziła wdzięczność i uznanie dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Pani Dyrektor wręczyła z okazji DEN nagrody i podziękowała za współpracę, która służy uczniom, szkole i lokalnej społeczności.

P.S. 16 października w LO na Długiej odbył się Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej, podczas którego zostały wręczone nagrody Starosty Powiatu Garwolińskiego. Spośród nauczycieli naszej szkoły wyróżnienia otrzymali: Pani Dyrektor Lilla Nawrocka, pani Hanna Winek – kierownik internatu, Pani Elżbieta Domańska i Pan Sławomir Poświata. Serdeczne gratulacje!