Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - XVII Dzień Papieski – Idźmy naprzód z nadzieją!

DSC 0467W poniedziałek 9 października obchodziliśmy Dzień Papieski. Z tej okazji szkoła została ”ubrana” w papieskie kolory oraz cytaty – fragmenty wypowiedzi Jana Pawła II.

Janowi Pawłowi II został poświęcony uroczysty apel, podczas którego pięknie zaśpiewały uczennice klasy II – Asia Lubczyńska, Ola Rękawek, Wiktoria Łukomska i Edyta Grudzińska. Dziewczynom akompaniował na gitarze nauczyciel WF Pan Jarosław Czyżkowski.

Wielkim przeżyciem duchowym dla wszystkich zgromadzonych na auli uczniów i nauczycieli była konferencja księdza Marcina Gnyszki – wikariusza parafii pilawskiej, który przywiózł do naszej szkoły relikwie Papieża. Bezpośredni kontakt  z relikwiami był dla większości pierwszym takim wydarzeniem w życiu, a przez to wyjątkowym i podniosłym. Księdzu Marcinowi dziękujemy za jego bezpośredniość, pogodę ducha i wiarę w siłę młodości. Zapraszamy do Miętnego ponownie!

Wyjątkowymi gośćmi apelu  byli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej – ze szczerym  entuzjazmem przyjęli program uroczystości.

Idźmy naprzód z nadzieją – hasło tegorocznego Dnia Papieskiego - jest wskazówką i zadaniem. Przyszłość jest niepewna i może budzić obawy – a jednak trzeba każdego dnia iść dalej naprzód z nadzieją, że … będzie dobrze!