Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Przelew życia

dsc 031511 października 2017 r. roku pełnoletni uczniowie Zespołu Szkół w Miętnem uczestniczyli w akcji Honorowego Dawstwa Krwi.

Ta akcja była szczególna ponieważ koordynację nad jej przebiegiem pełnili uczniowie. Krwiobus zajechał przed budynek szkoły dokładnie o godzinie 9. Nasi czwartoklasiści już czekali aby pokierować załogę autobusu we właściwe miejsce. Także w czasie całodziennej akcji uczniowie pilnowali porządku.

Tym razem chęć uczestnictwa w wydarzeniu zadeklarowało 60 osób. Lekarz, po wstępnej weryfikacji, zezwolił na pobranie donacji od 48 uczestników. W sumie oddaliśmy 21,6 litra cennego płynu. Wśród dawców naliczyliśmy 25 debiutantów.

Jesteśmy z Was dumni! I zapraszamy na kolejne szkolne akcje krwiodawstwa!

Katarzyna Piesio – pedagog szkolny