Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Profilaktyka i bezpieczeństwo

dsc 0510Stała współpraca z instytucjami wspomagającymi pracę szkoły owocuje ciekawymi dla uczniów wydarzeniami. Tak było i tym razem…

10 października 2017 roku w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Komendy Policji w Garwolinie.

Policjanci rozpoczęli wizytę od rutynowej kontroli szkoły i internatu pod kontem obecności narkotyków. Opiekun psa wyszukującego zapachy sprawdził losowo wybrane miejsca na terenie szkoły, m.in. szafki uczniowskie i toalety. Kontroli poddane zostały także wybrane pokoje w internacie.

Następnym punktem odwiedzin było spotkanie z uczniami klas pierwszych. Zebrani na auli uczniowie wysłuchali profilaktycznego wykładu przeprowadzonego przez panią policjant na temat cyberprzemocy i odpowiednich zachowań w Internecie.  Omówione zostały także przykładowe trudne sytuacje i prawne możliwości radzenia sobie z nimi. Na koniec uczniowie obejrzeli, otwierający oczy na zjawisko przemocy w sieci, film „Na zawsze”.

Przy okazji zachęcamy do udziału w konkursie (z wysokimi nagrodami pieniężnymi) na stworzenie krótkometrażowego filmu profilaktycznego. Konkurs organizowany jest przez Komendę Powiatową Policji i Urząd Gminy w Garwolinie. Szczegóły na stronie : http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wg/aktualnosci/10634,KONKURS-NA-FILM-PROFILAKTYCZNY.html

Przypominamy także obowiązujące dobre zasady korzystania z sieci:

Zalecenia netykiety za wikipedią

Dla grup i list dyskusyjnych są to:

• zakaz pisania wulgaryzmów.
  • zakaz spamowania(m.in. wysyłania niechcianych linków do stron)
  • zakaz wysyłania tak zwanych łańcuszków szczęścia
  • nakaz zapoznania się z wykazem FAQprzed zadaniem pytania
  • stosowanie się do reguł pisania obowiązujących w danej grupie, np. sposób kodowania polskich liter, zasad cytowania, możliwości wysyłania (lub nie) wiadomości formatowanych w HTML-u, możliwości dołączania (lub nie) plików binarnych, co zwykle jest szczegółowo opisane w FAQ danej grupy
  • zakaz nadmiernego cross-postowania, czyli wysyłania e-maili lub postów do kilku grup naraz
  • zakaz wysyłania listów (e-maili) do wielu osób naraz z jawnymi adresami poczty elektronicznej (stosujemy kopię ukrytą)
  • zakaz pisania nie na temat (OT – off-topic)
  • zakaz pisania kilka razy z rzędu (szczególnie restrykcyjnie używany na forach posiadających funkcję edycji postu)
  • zakaz odpowiadania nad cytowanym fragmentem (top-posting)
  • zakaz ciągłego pisania wiadomości wielkimi literami.
  • zakaz nadużywania interpunkcji
  • zakaz prowokowania kłótni