Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Sukcesy naszych sportowców

20171107 112749Sport był zawsze mocną stroną Miętnego. Od początku roku szkolnego zawodnicy naszej szkoły godnie reprezentują jej imię.

2 października na stadionie ZS nr 2 w Garwolinie odbył się I rzut ligi lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowało 23 uczniów w 2 zespołach. Pierwszy zespół zajął drugie miejsce, drugi  zespół – siódme, co w korespondencyjnej rywalizacji regionu dało - bardzo dobre - trzecie miejsce w regionie siedleckim (w którym rywalizuje 29 szkół).

Tydzień później – 9 października nasi zawodnicy biegali w powiatowych zawodach szkół ponadgimnazjalnych w biegach przełajowych. Miętne reprezentowali:

Maciej Konieczny I TPS – II miejsce na 2500 m

Grzegorz Kosut II TMR – V miejsce na 2500 m

Patryk Śliwecki I TPS – VIII miejsce na 1500 m.

Reprezentanci Miętnego,  jako drużyna, zajęli III miejsce – zawodnikami opiekowali się Panowie Zbyszek Jarzyna i Dariusz Parzyszek.

W tych samych zawodach wzięły też udział dziewczęta pod opieką Pani Agnieszki Czyżkowskiej. Trzecie miejsce w biegu na 1000 m wywalczyła Weronika Gucwa z klasy II TŻ.

17 października w Siedlcach odbyły się międzypowiatowe sztafetowe biegi przełajowe. Nasz zespół zajął siódme miejsce. W jego składzie znaleźli się: Daniel Kosobucki IV TU, Bartek Fabijaniak IV TŻ, Patryk Śliwecki I TPS, Bartek Ponceleusz I TU, Damian Zawadka II TPS, Paweł Wasążnik II TŻ, Grzegorz Kosut II TMR i Maciej Konieczny I TU. Opiekę nad zawodnikami sprawował Pan Zbyszek Jarzyna.

W październiku rozpoczęły się również rozgrywki regionu siedleckiego w piłce nożnej. Reprezentanci naszej szkoły, którzy w poprzedniej edycji zajęli V miejsce, rozpoczęli rozgrywki jako gospodarz turnieju grupy C. 18.10.2017r.  podejmowaliśmy drużyny ZSP 2 Garwolin i ZSP Sobolew. W wyniku rozgrywek osiągnięto następujące rezultaty:

ZSP 2 Garwolin - ZSP Sobolew 2 : 1

ZSP 2 Garwolin - ZS Miętne 2 : 0

ZS Miętne - ZSP Sobolew 1 : 1

Tabela końcowa kształtowała się następująco:

• ZSP 2 Garwolin 6 pkt 4 : 1
  • ZSP Sobolew 1 pkt 2 : 3
  • ZS Miętne 1 pkt 1 : 3

Pomimo zajęcia 3-ciego miejsca drużyna awansowała do następnej rundy rozgrywek.

07.11.2017 r. rozegrano następną rundę eliminacyjną rozgrywek 6-tek piłkarskich. Tym razem mieliśmy daleki wyjazd do Węgrowa, gdzie gospodarzem była drużyna ZSP Węgrów, a trzecim zespołem w tej grupie była drużyna ZSP 1 Garwolin. W pierwszym meczu spotkaliśmy się z lokalnym rywalem ZSP 1 Garwolin i - po emocjonującym meczu - wygraliśmy 3 : 2 W pozostałych meczach padły następujące rezultaty:

ZSP Węgrów      - ZSP 1 Garwolin              8 : 3

ZSP Węgrów      - ZS Miętne                        4 : 1

Końcowa tabela wygląda następująco:

• ZSP Węgrów 6 pkt 12 : 4
  • ZS Miętne 3 pkt 4 : 6
  • ZSP 1 Garwolin 0 pkt 5 : 11

Reprezentanci Szkoły wywalczyli awans do IV rundy, w której spotkają się w Siedlcach z drużynami: ZSP 1 Siedlce i ZS 1 Sokołów Podlaski. Wstępnie termin rozegrania eliminacji grupowych wyznaczono na dzień 14 listopada 2017 r.

Naszym zawodnikom gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

informacje przygotowali: Wojciech Baduchowski i Dariusz Parzyszek