Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Nie żyje Alina Janowska

image001 6228414 listopada 2017 r. zmarła Alina Janowska - aktorka filmowa, teatralna, estradowa i telewizyjna. Piosenkarka, mistrzyni monologu, parodystka. Łączniczka w Powstaniu Warszawskim, gwiazda warszawskich teatrów, przyjaciółka ludzi mądrych i niebanalnych.

Związana z Garwolinem, a przede wszystkim z naszą szkołą w Miętnem. Ojciec aktorki Stanisław Janowski, w latach 1933 -1937 był nauczycielem i dyrektorem Szkoły Rolniczej w Miętnem. W wywiadach zawsze miło wspominała lata dzieciństwa spędzone w miętnieńskim dworku. Goszcząc w murach naszej szkoły, przy okazji Jubileuszy i Rocznic Obrony Krzyża, zawsze chętnie dzieliła się wspomnieniami z czasów dzieciństwa. Przy okazji wizyt chętnie prezentowała swój aktorski talent.