Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Pamiętamy!

DSC 0689 22a2513 grudnia jest ważną datą dla Polaków – tego dnia 1981 roku został wprowadzony stan wojenny.Od kilku lat kampania społeczna IPN „Zapal Światło Wolności” zachęca do uczczenia pamięci wszystkich ofiar stanu wojennego. Akcja jest nawiązaniem do gestu solidarności, który popłynął          z zachodniego świata wobec Polaków żyjących w realiach stanu wojennego. Symboliczne światełka płonęły między innymi w Pałacu Apostolskim w Watykanie oraz w Białym Domu w Waszyngtonie.

Również uczniowie naszej szkoły zapalili symboliczne światełka wolności. 13 grudnia w trakcie długiej przerwy odbył się apel pamięci. Ze szkolnego radiowęzła popłynęły  fragmenty nagrań radiowych        i piosenek z tamtych trudnych dni. Historia jest nauczycielką życia – dlatego  trzeba ją znać.