Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - KONKURS BARMAŃSKI

DSC01809 15f62

W dniu 07.12.2017 r w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Barmańskiej Monin Cup Junior Poland 2017, skierowanego do młodych barmanów w wieku 15-20 lat. Każda szkoła mogła zgłosić jednego ucznia. Do konkursu przystąpiło 28 szkół, w tym również nasza. Zespół Szkół w Miętnem reprezentował Bartłomiej Kamiński z III TŻ.

Uczestnicy zmierzyli się w kategorii Long Drink, przygotowując na scenie koktajle bezalkoholowe, zgodne ze sztuką barmańską i swoimi autorskimi recepturami na bazie produktów Monin. Konkurs składał się z dwóch etapów. Jednym z elementów był tzw. blind test, czyli poznawanie wybranych 10 smaków produktów Monin. Konkurencja była nagradzana dodatkowymi punktami. Następnie w ciągu 7 min. reprezentanci musieli przygotować 4 identyczne koktajle bezalkoholowe wg własnej kompozycji. Bartłomiej zajął 15 miejsce spośród 28 zawodników. Zważywszy na fakt, że nasza Szkoła uczestniczyła w konkursie po raz pierwszy, jest to dla nas ogromny sukces. Do konkursu naszego reprezentanta przygotowywały Jolanta Nafalska, Zofia Matryba oraz profesjonalny barman Pan Mikołaj Wonorski, któremu składamy serdeczne podziękowania za cenne wskazówki i dzielenie się swoimi umiejętnościami w przygotowaniach do konkursu.

Bartkowi serdecznie gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy.