Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Maturzyści z Miętnego na Jasnej Górze

3 0ab71

W trakcie roku szkolnego organizowanych jest wiele wyjazdów, wycieczek czy rajdów. Odwiedzamy muzea, teatry, jeździmy na nartach czy łyżwach. 23 lutego również mieliśmy wyjazd, jednak ten był wyjątkowy. W ostatni piątek lutego odwiedziliśmy Jasną Górę, a dokładnie Maryję.

Dokładnie 70 dni przed egzaminem dojrzałości ofiarowaliśmy siebie Matce Bożej według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort’a (Jan Paweł II zaczerpnął od niego „Totus Tuus” jako dewizę swojego życia).

Nasze pielgrzymowanie rozpoczął Pan Profesor Bogumił Wawer, który poprowadził modlitwę i katechezę. Już w okolicach godziny 8.00 pomodliliśmy się na różańcu, któremu przewodniczyliśmy my - uczniowie.

O godzinie 11.00 wzięliśmy udział we Mszy Świętej odprawionej w kaplicy Cudownego Obrazu. Eucharystię uświetniła liturgia słowa, w którą zaangażowali się nasi koledzy. Cieszymy się, że celebrans powitał nas i opowiedział historię obrony krzyża z roku szkolnego 1983/84.

Czas wolny po Mszy przeznaczyliśmy na spowiedź, wizytę w skarbcu i sali rycerskie, a także obiad w domu pielgrzyma.

O godzinie 14.00 rozpoczęliśmy Drogę Krzyżową na wałach Jasnej Góry. Po czterdziestopięciominutowej modlitwie mieliśmy czas na osobistą adorację i modlitwę przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Chętni przebyli również modlitewną trasę wokół ołtarza „na kolanach”.

Po godzinie 15.00 wyjechaliśmy z Częstochowy w kierunku Miętnego. W drodze odśpiewaliśmy jeszcze Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Cały wyjazd utrzymał się w atmosferze modlitewnej, skupieniu ale także radości. W trasie, przy dźwiękach gitary śpiewaliśmy mnóstwo piosenek.

Z całego serca dziękujemy Panu Bogumiłowi Wawrowi, Pani Izabeli Huńczak, Pani Ewie Tomaszewskiej, Pani Marii Kocon i Panu Markowi Tomsi za zorganizowanie pielgrzymki i wspólną z nami modlitwę.

Jakub Nowak