Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - W Miętnem o Żołnierzach Wyklętych

DSC 1379 f15f3

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zespole Szkół w Miętnem odbyła się akademia okolicznościowa. O godzinie 10.30 w szkolnej auli widowiskowej zgromadzili się uczniowie aby wraz z nauczycielami i dyrekcją uczcić pamięć Żołnierzy Niezłomnych. Akademię rozpoczął poruszający teledysk i piosenka „Jedna Chwila” Kasi Malejonek i Maleo Reggae Rockers z albumu „Panny Wyklęte”.

Część oficjalną rozpoczął kierownik kształcenia praktycznego Pan Tadeusz Gora, który uroczyście wprowadził sztandar szkoły oraz zainicjował odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Jakub Nowak w kilku zdaniach wprowadził zgromadzonych do tematyki spotkania. Na zakończenie części oficjalnej głos zabrała dyrektor szkoły Pani Lilla Nawrocka, która wręczyła nagrody za udział w konkursie plastycznym „Żołnierze Wyklęci”. Kolejnym punktem spotkania była projekcja filmu „Żołnierze Niezłomni – oni żyją w nas” stworzonego przez członków Klubu Młodzieży Patriotycznej Powiatu Garwolińskiego.

Na zakończenie do uczestników akademii zwróciła się wicedyrektor Hanna Pyza, która podziękowała zgromadzonym za udział, a organizatorom za przygotowanie wydarzenia. Wystawę prac plastycznych z konkursu „Żołnierze Wyklęci” można oglądać na jednym ze szkolnych korytarzy. Apel przygotowali: Olga Domańska – nauczycielka historii, Magdalena Miętkowska – nauczycielka historii, Wiktoria Sieradzka – nauczycielka języka polskiego i Maciej Szopa – koordynator szkolnego zespołu zadaniowego ds. nagłośnienia i oświetlenia imprez okolicznościowych.

Film, który był wyświetlony podczas akademii można obejrzeć klikając w link.

Samorząd Uczniowski