Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia

IMG 2237 53784

Dnia 2 marca w gmachu Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach odbył się drugi etap I Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia. Wybrani w eliminacjach szkolnych uczniowie zostali zaproszeni do udziału w kolejnej części ekonomicznych zmagań.

Zespół Szkół w Miętnem reprezentowali:

Paulina Szwed kl. 3 THL

Małgorzata Kot kl. 4 TS

Irena Matyka kl. 3 TS

Klaudia Boratyńska kl. 4TS

Jakub Nowak kl. 4 TU

Jakub Kot kl. 2 TMR

Ucznio

wie najpierw uczestniczyli w zajęciach na temat bezpieczeństwa elektronicznej bankowości, poprowadzonych przez trenerów z Banku Zachodniego WBK SA, a następnie uczestniczyli w grze symulacyjnej „Liderzy Europy”.

W trakcie zajęć na temat bezpieczeństwa elektronicznej bankowości, praktycy zwrócili uwagę na różne aspekty bezpiecznego posługiwania się pieniądzem w codziennym życiu.

Gra symulacyjna wdrożyła młodych ludzi do myślenia typowego dla finansistów oraz pozwoliła zweryfikować wiedzę z zakresu ekonomii i finansów. Polegała na podróżowaniu po mapie Europy. Na starcie każda drużyna otrzymała wirtualne pieniądze, które podczas przemieszczania między stolicami mogła pomnażać w większym lub mniejszym stopniu, odpowiadając na pytania i rozwiązując zadania z zakresu ekonomii i finansów. Na koniec młodzież z 11 szkół średnich z całego regionu obejrzała film instruktażowy pt. „Mowa ciała w praktyce”.

Prawdziwe trudności zaczną się dopiero teraz. Każda drużyna będzie musiała stworzyć projekt działalności gospodarczej lub społecznej i przekonać do niego jury złożone z praktyków biznesu. Mają na to czas do 20 kwietnia.

Opiekę /ad drużyną z Miętnego sprawowali: pani Ewa Gromadzka i pan Dariusz Szuwara.