Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Powiatowa Liga z Języka Niemieckiego

DSC 1672 d6db2

W czwartek 22 marca 2018 r. w naszej szkole miał miejsce konkurs z języka niemieckiego, zorganizowany w ramach VII Powiatowej Ligi z Języka Niemieckiego. Oprócz uczniów szkoły z Miętnego, w konkursie wzięli udział uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie, z Liceum Ogólnokształcącego w Sobolewie, z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie.

Uczestnicy Ligi pisali test leksykalno-gramatyczny z działu „Nauka i technika”, który miał za zadanie sprawdzenie ich wiedzy w tym zakresie.

Prace uczniów zostały ocenione przez komisję składającą się z nauczycieli języka niemieckiego obecnych na konkursie.

Najwięcej punktów zdobyły: Natalia Konstanty - I miejsce (uczennica ZS Miętne); Paulina Wasilewska - II miejsce (uczennica ZS Miętne) oraz Sylwia Kiliszek - III miejsce (uczennica LO Garwolin). Nagrody w postaci słowników języka niemieckiego i dyplomy dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników VII Powiatowej Ligi z Języka Niemieckiego wręczył Starosta Marek Chciałowski.

Izabela Huńczak