Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Fryzjerzy z Miętnego w konkursie fryzjerskim

obok tytułu14 marca w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie odbył się II Ogólnopolski Konkurs Mody Fryzjerskiej. Tematem tegorocznej edycji konkursu była „Kobieta w odcieniu patriotyzmu”.

Zespół Szkół w Miętnem reprezentowali uczniowie klasy III wielozawodowej: Patrycja Kosicka i Przemysław Pędzierski.

Oto ich relacja:

„Impreza rozpoczęła się o godzinie 9.00. Do udziału zgłosili się młodzi fryzjerzy z różnych szkół. Było nas 13 osób. Każdy miał przygotowane stanowisko pracy. Na wykonanie fryzury mieliśmy dwie godziny. Ocenie podlegały: fryzura, makijaż i strój. Jestem bardzo zadowolony z udziału w tym konkursie. Temat był dość trudny i wymagający przemyślenia oraz wielu wcześniejszych prób. Niektóre z fryzur były nowoczesne, ja natomiast odwołałem się do lat wojennych, kiedy kobiety nosiły stroje podkreślające ich figury, a fryzury były bardzo  mocno stylizowane.

Udział w konkursie utwierdził mnie w przekonaniu, że dobrze wybrałem swój przyszły zawód. Choć jest ciężki i wymaga podejmowania decyzji dotyczących ludzkiego wizerunku - to jestem bardzo szczęśliwy gdy uda mi się zadowolić klientkę.

Wyróżnienia, które zdobyłem są dla mnie bardzo ważne, to mój pierwszy samodzielny sukces w zawodzie. Wykonywanie fryzur to moje marzenie od wieku dziecięcego, teraz zaczynam je spełniać.

Otrzymałem 7 pisemnych wyróżnień, co oznacza, że fryzura, którą wykonałem podobała się wielu osobom”

Przemysław Pędzierski

„Ogólnopolski konkurs mody fryzjerskiej był dla nas ciężkim wyzwaniem. Musieliśmy wykazać się  umiejętnościami,  głównie liczyła się nasza kreatywność i własny wkład w pracę. Jak widać na zdjęciach, prace różniły się. Każdy inaczej wymyślił wizerunek patriotycznej kobiety lub podkreślił inny aspekt wizerunku. Liczył się pomysł, ciekawe wykonanie oraz prezentacja modelki. Technika fryzury była dowolna, tak samo jak ubiór, więc było bardzo dużo możliwości wykazania się.

Na uczesanie, umodelowanie i wyszykowanie modelki mieliśmy dwie godziny. Podczas tych dwóch godzin nasza praca była oceniana przez czujne oko jury. Uwaga jury była zwrócona głównie na staranność i dokładne wykonanie fryzury. Po ukończeniu pracy wszystkie modelki zostały poproszone na środek sali w celu wykonania wspólnego zdjęcia prac wszystkich uczestników konkursu. W międzyczasie uczniowie uczęszczający do szkoły nr 2 prezentowali kolekcje ubrań, a klasy maturalne zatańczyły zniewalającego walca. Od tego momentu czekaliśmy z niecierpliwością na ogłoszenie wyników.

Udział w tym konkursie pomógł mi w uwierzeniu we własne umiejętności i dał szansę pokazania innym moich możliwości. Pomógł również w przezwyciężeniu strachu i dodał wiary we własne siły. Miałam również możliwość podpatrzenia od innych różnych technik fryzjerskich.

Ukończyłam konkurs z wyróżnieniem i  jestem dumna z siebie i wykonanej przez siebie pracy. Osobiście zachęcam wszystkich do udziału w takich konkursach, bo jest to wspaniale przeżycie.”

Patrycja Kosicka