Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - WYSTAWA FOTOGRAFICZNA „KAPŁAN” KS. JERZY POPIEŁUSZKO

DSC 1736 ffd47

W dniach 23.03. – 09.04. 2018r. młodzież Zespołu Szkół w Miętnem miała możliwość gościć wystawę fotograficzną pt. Kapłan - poświęconą postaci sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki. Zetknięcie się z tak niezwykłą, wielką osobowością XX w. była dla młodych ludzi wyjątkowym przeżyciem. Kapłan Męczennik, Obrońca Wiary, po prostu – skromny i pełen pokory Duszpasterz stanowi dla młodego pokolenia wyjątkowy wzór Człowieczeństwa, Bojaźni Bożej, Odwagi i Poświęcenia – wartości, które powinny być fundamentem chrześcijańskiej świadomości.

Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko jest bliski młodzieży miętnieńskiej również z innego powodu. W trudnych czasach walki w Miętnem o Krzyż, ks. Jerzy Popiełuszko osobiście zaangażował się w działania wspierające młodzież naszej szkoły.

Modlitwa wielkiego Duszpasterza Solidarności z protestującymi w obronie Krzyża uczniami  i osobiste działania dodawały sił społeczności szkolnej broniącej symbolu wiary i prawa do wyrażania uczuć religijnych.

Dlatego wyrażamy ogromną wdzięczność za możliwość ponownego spotkania się z osobą Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, który ma swoje wyjątkowe, zaszczytne miejsce w pamięci i sercach uczniów ZS w Miętnem.

oprac. Wiktoria Sieradzka

fotografie Robert Więckowski