Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

owiur sejny 9koSClqujlWONq7eGZqs 9ae33

W dniach 20 – 21 kwietnia odbyły się eliminacje okręgowe XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Sejnach.

Zespół Szkół w Miętnem reprezentowali:

Piotr Guba – IV TMR

Krzysztof Sionek – III TMR

Sebastian Stępniak – III TMR

Weronika Kot – II TŻ

Aleksandra Szustek – III TŻ

Dominik Żaczek – II TŻ

Paweł Wasążnik – II TŻ.

W eliminacjach wzięło udział 156 uczestników reprezentujących szkoły z 25 powiatów, znajdujących się w trzech województwach: podlaskim, mazowieckim i lubelskim.

Olimpijczycy rywalizowali w 8 blokach tematycznych: agrobiznes, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, gastronomia, technologia żywności, weterynaria, architektura krajobrazu

W piątek (20 kwietnia) punktualnie o godz. 11 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie eliminacji. Od godz. 11.30 do 12.30 uczestnicy rozwiązywali test, zaś po obiedzie przystąpili do zadań praktycznych.oraz mechanizacja rolnictwa.

Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

w bloku mechanizacji rolnictwa Piotr Guba – 7, Krzysztof Sionek – 6, Sebastian Stępniak – 10.

w bloku gastronomia Weronika Kot 16, Aleksandra Szustek – 21.

W bloku technologia żywności Dominik Żaczek 3, Paweł Wasążnik – 16.

Eliminacje okręgowe odbywały się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie pod opieką Andrzeja Kocona.

oprac. Andrzej Kocon