Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - POŻEGNANIE KLAS MATURLANYCH 2018

10 a810127 kwietnia w Zespole Szkół w Miętnem miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas maturalnych.  Był to szczególny apel dla całej wspólnoty szkolnej, a szczególnie dla maturzystów, którzy zakończyli kolejny etap swojego życia - szkołę ponadgimnazjalną.

Po części artystycznej z udziałem klas trzecich, uczniowie klas czwartych podziękowali radzie pedagogicznej, złożyli kwiaty na ręce dyrekcji i wychowawców oraz przekazali sztandar szkoły klasom pierwszym.  Dyrektor szkoły Pani Lilla Nawrocka skierowała kilka słów w stronę zgromadzonych abiturientów, zwracając się do nich wciąż „nasi uczniowie”.  Pani Dyrektor podsumowała okres czterech lat ich nauki, dziękowała im za trud włożony w edukację, ze wzruszeniem i dumą przekazała nagrody książkowe i wyróżnienia dla uczniów, którzy  wykazali się szczególnymi osiągnięciami zarówno w nauce, jak i w sporcie, czytelnictwie czy czynnym udziale w życiu szkolnym.

Wśród zaproszonych gości był także starosta powiatu garwolińskiego Pan Marek Chciałowski, który skierował kilka słów do młodzieży i przekazał  parę cennych rad przed zbliżającą się maturą, po czym wręczył nagrodę za najlepszą średnią ocen  wśród tegorocznych maturzystów naszej szkoły Jakubowi Nowakowi.

Po części uroczystej na auli czwartoklasiści wraz z wychowawcami udali się ostatni raz do swoich klas, na ostatnią w ich szkolnym życiu godzinę wychowawczą.

Justyna Kępka, Wiktoria Siejka

Szkolne Koło Dziennikarskie