Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - UROCZYSTE OBCHODY ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

obok tekstu 70373

Garwolińskie uroczystości związane z 227 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się od mszy świętej w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej. Po eucharystii uczestnicy uroczystości przeszli na teren Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Tu złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem poświęconym twórcom i obrońcom ustawy z 1791 roku.

W uroczystych obchodach święta wzięli udział, m.in. Pan Marek Chciałowski  - starosta powiatu garwolińskiego, Pani Urszula Zadrożna - wicestarosta, radni Garwolina na czele z przewodniczącym Markiem Jonczakiem, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji publicznych, placówek oświatowych, związków zawodowych, partii politycznych, kombatanci, młodzież garwolińskich szkół, wieloletnia poseł Stanisława Prządka. Wicemarszałek senatu Marię Koc reprezentował Michał Jaworski.

Po uroczystościach na stadionie lekkoatletycznym „dwójki” wystartował patriotyczny bieg na 1918 metrów. O godz. 14 przy Dworku w Miętnem odbył  się plenerowy piknik rodzinny, którego współorganizatorem był Zespół Szkół w Miętnem. Młodzież wraz z nauczycielami przygotowała stoisko promujące szkołę. Można było skosztować swojskiego smalczyku i kiszonych ogórków. Uczniowie szkół z powiatu, w tym nasza młodzież, wzięli udział w śpiewaniu pieśni patriotycznych przy dzielnym wsparciu swoich opiekunów. Koncert poprowadziła Pani Beata Pasternak- Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz Pan Jerzy Rusak i Pan Andrzej Wasilewski - nauczyciele Zespołu Szkół w Miętnem.

Hanna Pyza