Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - EKO MIĘTNE I GARWOBIKE

obok tytułu 0bbd9PROJEKTY NASZYCH UCZNIÓW W FINALE KONKURSU „I FORUM MŁODYCH - PRZEDSIĘBIORCZA POLSKA WSCHODNIA”

Uczniowie Zespołu Szkół w Miętnem - Klaudia Boratyńska, Jakub Nowak, Jakub Kot, Małgorzata Kot, Irena Matyka, Paulina Szwed wraz z opiekunami Ewa Gromadzką i Dariuszem Szuwarą - wzięli udział w Konkursie „I Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia.” Organizatorem konkursu jest Collegium Mazowia Innowacyjna Szkoła Wyższa.

W pierwszym etapie konkursu uczniowie wraz z opiekunami toczyli zmagania z wiedzy ekonomicznej, przedsiębiorczości, planowania i podejmowania decyzji odnośnie inwestycji wśród grona ponad 200 uczestników. W efekcie rywalizacji nasze zespoły zakwalifikowały się do kolejnego etapu.

W kolejnym - drugim - etapie uczniowie i ich opiekunowie zostali podzieleni na dwa zespoły. Pierwsza drużyna w składzie: Klaudia Boratyńska, Jakub Nowak, Jakub Kot z opiekunką Ewą Gromadzką przygotowała projekt przedsięwzięcia w kategorii biznesowej pod nazwą Projekt Eko Miętne. Druga drużyna w składzie: Małgorzata Kot, Irena Matyka, Paulina Szwed z opiekunem Dariuszem Szuwarą przygotowała projekt przedsięwzięcia w kategorii społecznej pod nazwą Garwobike. Drużyny pracowały nad projektami w szkole, a wypracowane biznesplany przedsięwzięć i prezentacje, zostały wysłane do komisji konkursowej przy Collegium Mazowia Innowacyjna Szkoła Wyższa.

Decyzją komisji konkursowej obydwa miętnieńskie zespoły zakwalifikowały się do etapu finałowego, podczas którego zaprezentowały swoje projekty i odpowiadały na pytania komisji konkursowej.

Ostatecznie twórcy Projektu Eko Miętne zajęli IV miejsce, a twórcy Garwobike`a - III .

Gratulujemy!

oprac. Ewa Gromadzka i Dariusz Szuwara