Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - MOTORYZACJA ROZWIJA SIĘ TAK SZYBKO …

dsc 0042Motoryzacja rozwija się tak szybko, że można zapomnieć o jej początkach. Chcąc przybliżyć historię polskiej motoryzacji, uczniowie Maksymilian Żelazo, Piotr Cichecki i Mateusz Grzęda wraz z Robertem Więckowskim wzięli udział w ogólnopolskim sympozjum - HistorycznyRozwój Konstrukcji Pojazdów.

Sympozjum ukazuje ewolucję rozwiązań technicznych w dziedzinie motoryzacji, prezentuje zmiany obserwowane w różnorodnych pojazdach na przestrzeni lat, a także przybliża metody rekonstrukcji pojazdów, mających znaczenie historyczne.

Było to spotkanie sympatyków starej motoryzacji, historyków, muzealników, osób zainteresowanych osiągnięciami dawnej myśli inżynierskiej oraz studentów i wykładowców kierunków technicznych.

Tematem wiodącym była „Motoryzacja w Polsce po odzyskaniu niepodległości”. Były też poruszone tematy rekonstrukcji pojazdów oraz wzornictwa w pojazdach.

Oprócz wykładów, można było zobaczyć bardzo ciekawe pojazdy, posłuchać ciekawych opowieści i porozmawiać o konstrukcjach.

Smaczku sympozjum dodały rarytasy kolekcjonerskie: czołg 7TP, motocykl Sokół oraz silnik Perkun.

tekst i foto Robert Więckowski