Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - „Wszystko ma swój czas…” – zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół CKP-CKU im. Stanisława Staszica w Miętnem.

DSC 0057 9ab8322 czerwca 2018 roku tradycyjnie zakończyliśmy kolejny roku szkolny. Uroczystość poprzedziła Msza Święta w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Krzyża w Miętnem. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli i uczniów powitali prowadzący uroczystość uczniowie – Aleksandra Rękawek z kl. II TS/TH i Filip Węgłowski z kl. I TPS/TU.

Część oficjalna odzwierciedlała przewodnie hasło spotkania – „Wszystko ma swój czas…”. Konferansjerzy i recytatorzy – Monika Guba i Jakub Bienias z klasy I TS zaprezentowali krótką refleksję na temat czasu i jego właściwego wykorzystania w życiu prywatnym i zawodowym przez każdego z nas. Następnie uczniowie wręczyli kwiaty gronu pedagogicznemu w ramach podziękowania za trud włożony w edukację i wychowanie oraz za okazane im wsparcie, pomoc i wyrozumiałość. Nad oprawą techniczną czuwał Mateusz Sztyber z klasy III TMR.
Swoją obecnością zaszczycili zebranych – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Garwolinie Pan Jerzy Duchna, Dyrektor Wydziału Edukacji, który wręczył nagrody uczniom z najwyższą średnią ocen w szkole, proboszcz parafii w Miętnem ks. Jerzy Janowski oraz absolwent naszej szkoły – ksiądz Paweł Gontarz, który wspominał jaki wpływ na jego przyszłe życie i powołanie miała szkoła w Miętnem.
Dyrektor szkoły Pani Lilla Nawrocka w swoim przemówieniu podziękowała wszystkim – nauczycielom i młodzieży – za całoroczny trud, pracę i zaangażowanie w życie szkoły, a następnie wraz z wychowawcami klas wręczyła świadectwa i nagrody najlepszym uczniom. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa po zakończeniu akademii na ostatniej, w tym roku szkolnym, lekcji wychowawczej w klasach.
Na pożegnanie wszystkim znajdującym się na auli konferansjerzy życzyli dobrego i bezpiecznego wypoczynku oraz wielu ciekawych przeżyć w okresie wakacji.
JUŻ WAKACJE !!!

tekst: Katarzyna Błażejczyk