Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - MAMY GOŚCI!

dsc 0143Od 10 września nasza szkoła gości wolontariuszy z Egiptu, Meksyku i Gruzji. Każdego dnia ci młodzi ludzie prezentują nam ciekawe informacje na temat swoich krajów: historii, tradycji, kuchni, strojów orazi tańców ludowych.

Nasi goście są członkami międzynarodowej organizacji AIESEC, która swoją siedzibę ma m.in. na terenie Uniwersytetu Warszawskiego. Nasza szkoła nawiązała współpracę z tą uczelnią, czego skutkiem jest m.in. wizyta Mariam, Andreas'a i Moody'ego.
AIESEC to organizacja pozarządowa not-for-profit, jedna z największych międzynarodowych organizacji studenckich. W Polsce działa od 1971r., prowadzona jest przez studentów i niedawnych absolwentów interesujących się problemami otaczającego świata, przywództwem oraz zarządzaniem.
W ciągu pierwszego tygodnia odbyło się wiele spotkań z uczniami, w czasie których zadawali oni pytania ale również opowiadali o Polsce i polskiej kulturze. Rozpoczął się drugi tydzień pobytu naszych gości, w czasie którego mamy plany ugotować wspólnie kilka tradycyjnych dla czterech kultur potraw, przeprowadzić kolejne gry i quizy - a wszystko to posługując się językiem angielskim.

Anna Widelska