Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/server835645/ftp/migracja/zsrmietne.cal24.pl/public_html/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 90
Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - MIĘTNE – MISTRZOSTWO SZTAFET PRZEŁAJOWYCH NA MAZOWSZU

Ułatwienia dostępu

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem

Miętne, ul. Główna 49, 08-400 Garwolin    25 682-30-88   zsmietne@mietne.edu.pl    BIP

20181019 161545 b59cb

Okres od września do końca października to czas wzmożonych startów lekkoatletów, głównie biegaczy przełajowych. Zaczęło się w Górkach 27 września 2018 r., gdzie walczono o prymat w powiecie w indywidualnych biegach przełajowych. Klasą dla siebie był Maciej Konieczny - wygrał rywalizację w biegu na 2500 m. Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy z klas pierwszych: Przemysław Babik zajął 4. miejsce na 1500 m, Jakub Jałocha – 7. miejsce na 2500 m i Michał Pieniak 11. miejsce na 1500 m. W punktacji łącznej na siedem szkół z powiatu, dwunastoosobowa reprezentacja szkoły zajęła trzecie miejsce.

2 października 2018 r. miała miejsce drużynowa lekkoatletyczna liga szkolna. Jak co roku, zawody odbyły się na stadionie ZS nr 2 w Garwolinie. Rywalizacja toczyła się w konkurencjach biegowych – 100 m, 400 m, 1500 m, oraz w skoku w dal, pchnięciu kulą i biegu rozstawnym 4x100. Osłabiony absencją klas trzecich zespół naszej szkoły zajął 4. miejsce na siedem sklasyfikowanych drużyn. Wrócimy wiosną w pełnym składzie i na pewno poprawimy tę lokatę. W rywalizacji liczą się dwa rzuty: jesienny i wiosenny.

11 października 2018 r. w Siedlcach odbyła się rejonowa licealiada w indywidualnych biegach przełajowych. Tym razem reprezentowało nas dziesięciu biegaczy, po pięciu w biegu na 1500 m i 3000 m. W biegu krótszym, na 68 sklasyfikowanych zawodników, Paweł Wasążnik zajął 14. miejsce a Grzegorz Kosut 15. Na starcie biegu na 3000 m stanęło 61 biegaczy, wśród których Maciej Konieczny zajął 6 miejsce, a Jakub Jałocha 10. Rywalizacja drużynowa była bardzo wyrównana i na 23 sklasyfikowane szkoły, uplasowaliśmy się na 3. miejscu, zdobywając tyle samo punktów, co drugi zespół, tracąc zaledwie 1 punkt do zwycięzców.

Zbigniew JarzynaCzasu na odpoczynek nie było zbyt wiele, bo już 16 października 2018 r. stanęły w szranki najlepsze sztafety przełajowe z rejonu siedleckiego. Do rywalizacji przystąpiło 16 zespołów, po bardzo zaciętej walce zostaliśmy wicemistrzami rejonu siedleckiego, zyskując tym samym awans na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Zawody te odbyły się 19 października 2018 r. w miejscowości Kamion koło Sochaczewa. Na starcie stanęło 9 najsilniejszych zespołów z całego Mazowsza. Trasa biegu, piaszczysta i pofałdowana, stanowiła nie lada wyzwanie dla biegaczy, ale i tu chłopcy stanęli na wysokości zadania, pokazując, że są zgranym i walczącym do końca zespołem. Po wyczerpującej i wyrównanej walce, po raz pierwszy w historii szkoły zostali mistrzami Mazowsza w składzie: Maciej Konieczny, Paweł Wasążnik, Michał Pieniak, Łukasz Osiak, Damian Zawadka, Tomasz Szeląg, Dawid Bożek, Grzegorz Kosut, Jakub Jałocha i Przemysław Babik. Rezerwowymi zawodnikami byli Bartosz Ponceleusz i Szymon Poszytek. Tym niewątpliwie dużym sukcesem zakończyliśmy jesienne starty, następne już wiosną.